Trend w zakresie aranżacji łazienek zahacza obecnie w rozwiązania oparte na minimalizmie, jaki cechuje dla styl modernistyczny, czy industrialny. Przykładem takiego podejścia są proste formy, duża funkcjonalność armatury oraz akcenty proekologiczne (np. systemy ograniczające zużycie wody) – coraz śmielej wykorzystywane w nowoczesnych stylizacjach kreowanych przez dekoratorów wnętrz.

Różnorodność armatury poszerza możliwości aranżacji łazienki

Każda udana aranżacja łazienkowej przestrzeni, to nie wyłącznie efektowne ceramiczne płytki oraz różne dekoracyjne detale, ale przede wszystkim odpowiednio skomponowane elementy wyposażenia. Aspekt wizualny łazienki jest bardzo ważny, ponieważ tworzy specyficzny klimat, w jakim dobrze się czujemy, jednak warto zadbać również o istotną wartość użytkową. Na funkcjonalność łazienki z pewnością ma wpływ właściwie dobrana armatura. Na rynku można znaleźć bogaty i szeroki asortyment różnych typów baterii czy prysznicowych natrysków, zróżnicowanych pod względem wzornictwa, kolorystyki, a także funkcji osprzętu. Wszystko to sprzyja tworzeniu własnej, oryginalnej aranżacji, jak również ułatwia dopasowanie poszczególnych elementów armatury łazienkowej do istniejącej już stylizacji pomieszczenia.

Łazienkowe baterie w eko-odsłonie

Baterie łazienkowe podzielić można na różne rodzaje, m. in. wannowe, umywalkowe, natryskowe, a nawet bidetowe. Wybierając baterię do umywalki, konieczne jest wzięcie pod uwagę typu montażu (zabudowa naścienna albo umywalkowa) oraz długości wylewki. Zdarza się, że przy istniejącej już aranżacji, w jakiej mamy do czynienia z dosyć znacznie odsuniętą od ściany komorą umywalki, świetnym rozwiązaniem są krany wydłużone – podobne jak w przypadku modeli baterii do kuchni. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w baterie z wbudowanym perlatorem, które rozpraszają strumień wodny, co w konsekwencji przekłada się na dużą oszczędność jej zużycia.

Baterie do natrysku montuje na ścianie, a w sytuacji ograniczeń przestrzennych bądź indywidualnych preferencji, istnieje również opcja zabudowania baterii podtynkowej dla obsługi prysznica. W zależności od upodobań użytkowników, branża sanitarna oferuje szereg rożnych rozwiązań natryskowych, dzięki którym zestawy można zainstalować przy wannie, jak też w kabinach prysznicowych. Podstawowym elementem zestawu prysznicowego jest słuchawka lub efektowna deszczownica, mocowana na specjalnym drążku. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mają do wyboru słuchawki oraz deszczownice w kształcie owalnym i kulistym, natomiast dla łazienek, w jakich dominuje styl modernistyczny – doskonale nadadzą się proste konstrukcje, oparte na formach prostokątnych.

Styl i komfort, za jaki nie musisz przepłacać

Wszystkie elementy armatury łazienkowej oraz towarzyszące im detale, dostępne są w różnych barwach – od tradycyjnego chromu, poprzez złoto, jakie dobrze komponuje się ze stylem klasycznym i retro, aż po czerń, która idealnie kontrastuje na tle jasnych przestrzeni. W ofercie sklepów zajmujących się handlem armaturą do łazienek, znajdują się także wyjątkowe prysznicowe zestawy kolumnowe, jakie generują wiele rodzajów strumienia wody, np. zwykły, bicz, mieszany albo dedykowany do hydromasażu, dzięki któremu można stworzyć sobie prywatną strefę SPA. Wartym rozważenia rozwiązaniem są zestawy wyposażone w baterię termostatyczną, zapewniającą komfort stałej temperatury wody podczas kąpieli. Na rynku dostępnych jest mnóstwo podmiotów oferujących armaturę łazienkową. Godnym polecenia miejscem, w którym z powodzeniem można nabyć wysokiej klasy elementy wyposażenia do łazienek w przystępnych cenach, jest sklep internetowy MEST, gdzie można również liczyć na życzliwe i fachowe doradztwo.

 

https://mestspj.pl/