Od wielu lat do izolowania prywatnych posesji oraz terenów firmowych wykorzystuje się powszechnie ogrodzenia z płyt betonowych. Są one bowiem wyjątkowo trwałe, a przy tym posiadają znakomite właściwości użytkowe. Na uwagę zasługuje również niski koszt budowy — cena pojedynczego przęsła wynosi od 100 do maksymalnie 150 złotych (w zależności od wysokości i producenta).

Żywotność na optymalnym poziomie

Ogrodzenia betonowe charakteryzują się przede wszystkim ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, niska temperatura czy promieniowanie UV. Tworzą masywną przegrodę skutecznie oddzielającą działkę od całego otoczenia. Co istotne, nie potrzebują absolutnie żadnych zaawansowanych zabiegów konserwacyjnych — raz wykonana konstrukcja jest w stanie bez problemu przetrwać nawet kilkadziesiąt lat.

Dla porównania klasyczny płot drewniany ulega destrukcji po zaledwie 10-12 latach i wymaga wówczas kosztownej naprawy, a nierzadko zdemontowania i postawienia od nowa. Zaskakująca wytrzymałość omawianych ogrodzeń wynika z faktu, że ich poszczególne elementy są produkowane z mieszanki cementu i kruszywa (beton klasy C16/20), a dodatkowo wzbogacone o gęste, żeliwne zbrojenie.

Płyty betonowe kupisz na https://ogrodzenia-betonowe.com.pl/oferta/ogrodzenia-z-plyt-betonowych/

Gwarancja pełnej intymności i ochrony przed zwierzętami

Ogrodzenia z płyt betonowych są stosunkowo wysokie, więc stanowią barierę zabezpieczającą osoby przebywające na posesji przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i postronnych osób idących ulicą. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby komfortowo wypoczywać w ogrodzie, zażywać kąpieli w rozporowym lub stelażowym basenie czy spędzać miło czas przy grillu w otoczeniu znajomych.

Niewątpliwą korzyścią jest także ograniczenie do minimum ryzyka wtargnięcia na działkę agresywnego psa bądź dzikiego zwierzęcia (lisa, wilka, dzika), które mogłoby spowodować znaczne szkody materialne — np. poprzez rozkopanie trawnika, przegryzienie sadzonek krzewów, ewentualnie zniszczenie obiektów małej architektury. Jednocześnie dzięki ogrodzeniu nasz własny pies nie wybiegnie nagle na drogę i nie ugryzie losowej osoby ani nie wpadnie pod pędzący samochód.

Szeroki zakres wariantów

Na rynku znajdziemy ogrodzenia z płyt betonowych zróżnicowane pod względem poziomu atrakcyjności wizualnej. Do wyboru mamy m.in. przęsła całkowicie gładkie (pełne), ażurowe (ze specyficznymi otworami w górnej części), pokryte odciśniętymi deseniami oraz ozdobione wzorem imitującym cegłę, wiklinę lub kamień naturalny (piaskowiec, marmur itp.). Elementy dekoracyjne mogą być zlokalizowane nie tylko na głównych płytach, ale też na słupkach nośnych czy podmurówce.

Wystarczy przedstawić producentowi indywidualne oczekiwania odnośnie sfery estetycznej. Jeśli natomiast wygląd posiadanych przęseł nie do końca nam odpowiada, to doskonałym rozwiązaniem jest obsadzenie ich pnączem roślinnym. W tej roli sprawdzi się choćby wiciokrzew, powojnik, bluszcz pospolity, kobea pnąca, miesięcznik, chmiel japoński, tunbergia oskrzydlona i milin amerykański.