Czym jest lacobel? W tym artykule postaramy się dokładnie wyjaśnić, czym jest lacobel i do czego można go stosować.

Lacobel to nic innego, jak jednorodnie lakierowane szkło, powstałe na skutek zastosowania technologii float. Takie szkło występuje najczęściej w jednorodnym kolorze – na przykład białym, bywają też jednak oczywiście inne kolory oraz wzory.

Warto podkreślić, że obecnie często spotykane jest stosowane nazwy lacobel do opisu każdego druku na szkle – nie jest to jednak właściwie określenie takiego produktu, bo nie każde szkło jest stworzone z zastosowaniem takiej technologii, jaka ma miejsce przy tworzeniu lacobel.

Najczęściej spotykane grubości lacobel

Jeśli chodzi o lacobel Kraków, to wyróżnia się następujące grubości:

  • 4mm – to idealny wybór do zastosowania pomiędzy blatem kuchennym a wiszącymi szafkami.
  • 6mm – bardzo odporne na zarysowania, świetnie sprawdzą się jako ozdoba ścienna zastępująca płytki lub jako wypełnienie mebli. To optymalna grubość do większości zastosowań.
  • 8mm – te rodzaje lacobel Kraków sprawdzą się w najtrudniejszych warunkach. Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje duże ryzyko zbicia lub zarysowania przedmiotu.

Jaki wybrać kolor lacobel?

Lacobel Kraków oferuje szeroką gamę kolorów. Dla osób lubiących odważną kolorystykę na pewno sprawdzą się odcienie czerwieni czy granatu. Takie kolory świetnie wpasują się we wnętrze artystyczne, na przykład z nowoczesnymi, abstrakcyjnymi plakatami. Do wnętrz bardziej stonowanych i tradycyjnych świetnie sprawdzi się lacobel w kolorze białym.

Czy Lacobel Kraków to tylko jednolite kolory?

Oczywiście, że nie! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Można tutaj znaleźć różnorodne motywy i wzory, w zależności od upodobań użytkownika. To właśnie dzięki temu lacobel cieszy się rosnącą popularnością. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia!