Bardzo dużo osób mieszka w bloku. Zapewne każda z tych osób wie, że w takich przypadkach zdarzają się różne problemy. Niektóre oczywiście występują nie z naszej winy. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jeden z takich problemów. Chodzi o zalanie mieszkania. Dokładniej to zostanie opisany sposób, co trzeba zrobić w takich sytuacjach.

Co zrobić, gdy zaleje nam mieszkanie?

Jak wiadomo zalanie mieszkania zdarza się dość często i może wyrządzić naprawdę wiele szkód i to poważnych. Często obwiniamy o to sąsiadów, jednak nie zawsze oni są oczywiście winni. Zalanie może nastąpić poprzez występujące różnego rodzaju błędy instalacyjne. Wówczas może wynikać to z winy oczywiście spółdzielni. Również awaria sprzętów domowych typu pralka może doprowadzić do takich skutków. Jednak jedno jest pewne. Właściciele lub lokatorzy mieszkań muszą liczyć się z takimi sytuacjami, że może coś takiego wystąpić i że zostaną uszkodzone ściany i sufity. W skutek zalania trzeba czasami wyremontować jeden lub więcej pokojów. To zależy od tego jak poważna jest awaria. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Na pewno ważne jest ustalenie źródła wycieku wody.

Szczególnie poprzez obserwację mokrych śladów, które powstały na suficie. Po tym należy w jak najszybszy sposób zlokalizować źródło awarii oraz ograniczyć powstające straty. Jeśli zobaczymy, iż woda wycieka z sufitu, to oczywiście musimy zrobić wszystko, aby woda nie kapała na podłogę. Można wykorzystać do tego wiaderka i podłożyć pod miejsce, z którego cieknie woda. Warto udać się do sąsiada i poinformować go o zaistniałej sytuacji. Jeśli szybko zareagujemy to być może uda nam się zmniejszyć szkody. Może będzie potrzebne zakręcenie zaworów. Jeśli to nic nie da, warto zadzwonić po kogoś z zarządu i przedstawić problem. Co często przyczynia się do zalania mieszkań? Na pewno większość wie, iż jest to na przykład awaria pralki czy zatkanie odpływu wanny. Warto zatem sprawdzić domowy sprzęt i najbardziej prawdopodobne źródła wycieku wody. Jeśli mimo podłożenia wiaderek woda się zgromadziła to należy ją zebrać i zabezpieczyć ruchome elementy mieszkania. Ważne jest to, aby nie naprawiać już zaistniałych skutków zalania mieszkania. Kolejnym krokiem jest zebranie dowodów, które oczywiście w mocny sposób potwierdzają zalanie mieszkania. Najlepiej zrobić to w obecności winowajcy, czy to sąsiada czy kogoś z zarządu. Warto robić zdjęcia , gdyż to może posłużyć jako dowód w sądzie. Jeśli zdecydujemy się pójść z tą sprawą. Jeśli ściany są mokre to być może będzie potrzebne skorzystanie z osuszacza powietrza.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż ten problem dotyka coraz więcej osób. Dlatego trzeba jak najszybciej działać, jeśli ten problem zdarzy się każdemu z nas. Być może dzięki temu unikniemy poważnych uszkodzeń. Sprawdź więcej na https://mermar.pl/malopolskie/krakow