Wnętrze domu powinno być dostosowane do indywidualnych preferencji jego mieszkańców. To właśnie tu mamy czuć się bezpiecznie i przytulnie. Dlatego tak ważny jest styl, w jakim zdecydujemy się urządzić rodzinne gniazdko. Jednak na jaki się zdecydować, gdy moda co rusz zmienia swoje oblicze?

Styl mieszkania dostosowany do preferencji mieszkańców

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę pragniemy. Jeśli jesteśmy miłośnikami minimalizmu i geometrycznych form, lepiej poszukać dla siebie czegoś w metalu i zgaszonych odcieniach. Jednakże, gdy lubimy ciepło i swojskość, warto rozważyć styl farmerski.

Kilka zasad stylu farmerskiego…

Styl farmerski polecany jest zdecydowanie tym, którzy lubią drewno i dodatki z tego materiału. w zasadzie ten naturalnie występujący materiał powinien zdecydowanie dominować we wnętrzu. I to na podłodze, ścianach, suficie, a także przed wejściem. Nie tylko meble powinny być drewniane. Również i na suficie muszą występować współgrające, dekoracyjne belki stropowe. Niezwykle urokliwe są także schody, półki, zwłaszcza te zaczerpnięte rodem ze starej stodoły, czy elementy wyposażenia, takie jak: fotel bujany, wiązane tacki, czy tablice tematyczne. Miłym akcentem będzie kominek, czy palenisko.
Kolejną istotną zasadą, która nada wnętrzu pożądanego charakteru, jest zastosowanie bieli. W połączeniu z drewnem dodaje to pomieszczeniu ciepła, rozjaśnia je i sprawia, że jest znacznie bardziej przytulniejsze. Warto zastosować ją na ścianach, suficie, ale i w wyposażeniu.
Styl farmerski uzyskamy także łatwo, dodając kilka miękkich i kolorowych materiałów do pomieszczenia. Mogą to być narzuty, koce, pledy, poduszki, dywaniki, czy zasłony. Ważne, by kojarzyły się nieco z tak zwaną “wiejskością” . Najlepiej, gdy materiał ten będzie zbliżony do natury-bawełna, albo len. Poza bielą i pastelami, można także skorzystać z granatu.
Charakterystyczne jest również wykorzystanie ceramiki, gdy marzymy nam się styl farmerski w domu. Nie tylko garnki, czy zastawa stołowa, ale i wazony powinny być utrzymane w podobnej tonacji. Warto także do kuchni wybrać stary, głęboki zlew, a w łazience-wannę.
Jak zawsze, tak i tym razem, potęga ukryta jest w dodatkach, bowiem to one stawiają przysłowiową kropkę nad i. Tym razem warto zaopatrzyć się w stare, metalowe przedmioty. Na przykład: konewki, maszyny do szycia, elementy maszyn rolniczych, żyrandole. Czasami coś niezwykłego można kupić za grosze na lokalnym bazarku ze starociami.